Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Běh i posilování pod dohledem trenéra. Kam si jít zacvičit zadarmo?

Zdraví

  6:48
Chystáte se začít cvičit, ale chcete alespoň zezačátku využít výhody zkušeného dohledu? Jak v případě běhu, tak i silověji zaměřeného tréninku, máte spousty možností. Některé z nich jsou dokonce zdarma. Server Lidovky.cz přináší pár tipů, kde si bezplatně zacvičit s instruktorem.

Sport (Ilustrační foto) foto: Shutterstock

Nike training

Chcete začít běhat a víte už, že začínat se má pomalu a že běhání po asfaltu může vašim nohám uškodit? Chcete ale víc informací a jistotu, že máte správnou techniku běhu? Pokud bydlíte v Praze, můžete vyrazit na jeden z běžeckých tréninků organizovaných Nike + Run Clubem. Nabízí rady od trenérů, které ocení zejména začátečníci - zkonzultovat s vámi mohou techniku běhu, rozcvičení, protažení a to, jaká obuv je pro vás ta pravá.

Běhání (ilustrační foto)

Běhání (ilustrační foto)

Reebok Fitness Sensation

I pro běh je důležitá celková fyzická zdatnost, proto tréninky s výše zmíněnými běžci můžete doplnit o cvičení více zaměřené na sílu. Během víkendu 25.-26. června si můžete pro užitečné tipy přijít do holešovického SaSaZu na Reebok Fitness Sensation. Čast sobotního programu je zdarma a vyzkoušet si můžete třeba Crossfit pro začátečníky i pokročilé, cvičení s kettlebelly nebo posilování středu těla. Vše pod vedením zkušených trenérů.

Jóga a pilates

Když vás zmůže silový trénink, je dobré se protáhnout. Samozřejmě po každém cvičení byste protažení neměli zanedbat. Ale někdy mu můžete věnovat trochu více času. Pod zkušeným dohledem si můžete každý čtvrtek v 19:00 zacvičit jógu na Letné. Nebo od 20. do 24. června můžete využít lekcí pilates pod Petřínem, přesněji v prostorách historického nádvoří Tyršova domu.

Nářadí na cvičení a posilování v pražských parcích je zdravější alternativou k...

Nářadí na cvičení a posilování v pražských parcích je zdravější alternativou k posilovnám.

SRTG skupiny po celé České republice

A pokud pro vás nic z nabídky nebude dost extrémní, nebo si chcete zacvičit pod širým nebem v podstatě kdekoliv v České republice, jsou tu tréninkové skupiny Spartan Race. Během těch si jak zaběháte, tak si také zaposilujete. Bezpochyby uděláte spoustu oblíbených angličáků, které na samotných závodech slouží jako vykoupení, když nepřekonáte nějakou obtížnou překážku. Každá z takto organizovaných skupin pořádá venkovní tréninky zdarma a je aktivní na fecebooku, kde ji můžete vyhledat.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!