Eldar Civič ze Sparty těsně předtím, než udeřil hlavou protihráče ze Slovácka Jana Kuchtu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Aktualizováno

Fotbalová show na Slovácku. Dvě červené karty, tři penalty a Sparta padla

•   19:24aktualizováno  20:13
UHERSKÉ HRADIŠTĚ/PRAHA - Kdo neviděl, neuvěří. Fotbalová Sparta v 17. kole nevídaně zkolabovala na hřišti Slovácka. Ve druhém poločase vedla, jenže v nastaveném čase po dvou červených kartách zápas nevídaně ztratila. K tomu dvě neproměněné penalty

1. FC Slovácko - Sparta Praha 2:1 (0:0)

Branky: 84. Zajíc, 90.+3 z pen. Havlík - 61. Pulkrab. Rozhodčí: Příhoda - Flimmel, Kubr - Hrubeš (video). ŽK: Juroška, Kalabiška, Janošek, Hofmann - Frýdek. ČK: 78. Kanga, 90. Čivič (oba Sparta). Diváci: 5124.

Sestavy:

Slovácko: Trmal - Juroška, Krejčí, Hofmann, Divíšek - Daníček (72. Kuchta) - Navrátil (79. Petr), Havlík, Janošek, Kalabiška - Zajíc. Trenér: Svědík.

Sparta: Heča - Chipciu, Radakovič, Costa, Čivič - Stanciu, Kanga, Frýdek, Plavšič (90. Ristič) - Pulkrab (79. Wiesner), Tetteh. Trenér: Ščasný.

„Hrubé porušení disciplíny, za tohle hráči zaplatí. Naprosto nelogické, nechápu,“ čertil se Zdeněk Ščasný, sparťanský trenér, v televizním rozhovoru ihned po utkání.

Po utkání, které mělo doslova infarktový závěr. Neskutečný, nevídaný, bláznivý.

Sparta v zápase, v němž přežila řadu vyložených gólových šancí soupeře, vedla po hodině hry díky brance Matěje Pulkraba. Vypadalo to, že se uklidnila, že zápas dohraje a zvítězí.

Místo toho se totálně sesypala.

78. minuta: Kanga se v běžném souboji loktem ohnal po soupeři Zajícovi, krev, nápověda od videorozhodčího a červená karta v ruce sudího Příhody.

„Vydržte, zkontroluji video,“ jako by chtěl říci sudí Radek Příhoda, který v...
Zamyšlený trenér Zdeněk Ščasný po propadáku na Slovácku.

84. minuta: Dlouhý centr Havlíka, obrana Sparty zaspala a právě faulovaný slovácký útočník Zajíc vyrovnává na 1:1.

KOMENTÁŘ: Totální zkrat fotbalové Sparty. Padne po selhání trenér Ščasný?

88. minuta: Rohový kop pro Slovácka, sparťanský gólman Heča míč chytí do rukavic, jenže za jeho zády pokračuje roztržka mezi Čivičem a Kuchtou. Sparťanský obránce o soupeře nejdřív lehce zavadí kopačkou, pak jej čelem pošle k zemi. Nesmyslný zkrat a druhá červená karta, o které se rozhodčí znovu přesvědčí u videa.

A k tomu penalta, protože k celému incidentu došlo v nepřerušené hře v pokutovém území. Havlík ji nekompromisně proměnil a poslal Slovácko do vedení.

95. minuta: Sparta se nevzdala, střídající Wiesner zůstal sám v pokutovém území, ale gól nedal. Po následném centru ale op jemném kontaktu s Divíškem upadl Costa a hosté kopali druhou penaltu.

Míč si na puntík suverénně postavil Ristič, který pár vteřin předtím vyběhl na hřiště poprvé v sezoně. Bránu překopl a Sparta prohrála.

Boleslav jen remizovala s Karvinou

FK Mladá Boleslav - MFK Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 12. Ladra - 56. Smrž. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Horák. ŽK: Takács - Wágner, Berkovec. Diváci: 1236.

Sestavy:

M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Hůlka, Mareš - Hubínek, Takács - Konaté (59. Matějovský), Ladra (69. Diviš), Přikryl - Komličenko. Trenér: Weber.

Karviná: Berkovec - Čolič, Krivák, Janečka, Moravec - Smrž, Mertelj (85. Suchan) - Lingr (46. Wágner), Dramé, Galuška - Guba (81. Tusjak). Trenér: Hrnčár.

Ve druhém sobotním zápase hráči Mladé Boleslavi potvrdili, že se jim proti Karviné nedaří a s posledním celkem tabulky jen remizovali 1:1. Na vedoucí gól domácího Tomáše Ladry odpověděl po změně stran Vojtěch Smrž. Karviná se středočeským soupeřem bodovala popáté z šesti vzájemných ligových zápasů. Slezané získali první bod pod novým trenérem Norbertem Hrnčárem a ukončili sérii porážek, která se zastavila na čtyřech. Mladá Boleslav nevyužila šanci bodově dotáhnout v tabulce sedmý Liberec.

„Nedokázali jsme výsledkově navázat na výhru s Olomoucí, což nás mrzí. Tohle je domácí utkání, které bychom neměli ztrácet. Tyto body nám mohou chybět, zvlášť když už se tabulka dělí,“ řekl na tiskové konferenci mladoboleslavský trenér Jozef Weber.

Mladá Boleslav měla od začátku převahu a kombinacemi se tlačila do vápna. Ve 12. minutě hned první šanci využila. Konaté našel na penaltě volného Ladru, který měl čas si míč zpracovat a poslat přesně k tyči. Vstřelil svůj třetí ligový gól v sezoně a první od srpna.

Do druhé půle poslala Karviná do hry útočníka Wágnera a brzy mohl srovnat Guba, ale těsně branku přestřelil. V 56. minutě už se hosté po rychlé akci dočkali. Na kolmici za obranu si naběhl Dramé, našel Wágnera, přes kterého se dostal míč ke Smržovi a ten vstřelil svůj druhý gól v ligové sezoně.