25. kolo první fotbalové ligy FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha, 26. května 2020 v Mladé Boleslavi. Petr Ševčík ze Slavie (vpravo) přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráčů. | foto: ČTK

Aktualizováno

Slavia vyloupila brankou Ševčíka Mladou Boleslav, na druhou Plzeň zvýšila náskok na 11 bodů

•   19:30aktualizováno  22:11
Mladá Boleslav - Fotbalisté vedoucí Slavie vstoupili do obnovené sezony první ligy po koronavirové pauze vítězstvím 1:0 v Mladé Boleslavi. Zápas 25. kola rozhodl ve 22. minutě Petr Ševčík. Obhájce titulu vyhrál na jaře teprve druhé z pěti kol a druhé Plzni odskočil na 11 bodů. Západočechy však čeká středeční duel na hřišti Sparty.

Brankář Slavie Ondřej Kolář ozdobil 100. start v nejvyšší soutěži 17. nulou v ligové sezoně, čímž vyrovnal rekord Zdeňka Jánoše z ročníku 1996/97 a Petra Čechy ze sezony 2001/02.

Mladá Boleslav a Slavia jsou jedinými kluby v lize, které mají v kádru hráče nakaženého novým typem koronaviru. Další testy však u obou týmů dopadly negativně, a tak nic nebránilo jejich vzájemnému zápasu.

25. kolo první fotbalové ligy FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha, 26. května...

Do něj za dohledu reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého a jeho asistenta Jiřího Chytrého vstoupili aktivněji slávisté, přestože neodehráli jediné přípravné utkání. Už v páté minutě si Tecl zaběhl za domácí obranu na Stanciuovu přihrávku, ale gólman Šeda odvrátil míč na roh.

25. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 22. Ševčík. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kotík - Adam (video). ŽK: Mazuch, Wágner - Stanciu. Bez diváků.

Sestavy:

M. Boleslav: Šeda - Křapka, Jakub Klíma, Mazuch, Túlio - Hubínek, Janošek (77. Arroyo) - Ladra, Budínský, Fulnek (46. Wágner) - Jiří Klíma (69. An Če-čun). Trenér: Weber.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil - Traoré (29. Provod), Holeš - Masopust (89. Frydrych), Stanciu, Ševčík (58. Takács) - Tecl (89. Musa). Trenér: Trpišovský.

Ve 22. minutě se už hosté prosadili. Bořil po straně vysunul volného Stanciua a rumunský záložník našel ve vápně Ševčíka, který hlavičkou do protipohybu nedal Šedovi šanci.

Týmy mohou vzhledem ke koronavirové krizi a nabitému programu dočasně využít novinku v podobě pěti střídání. Slávistický trenér Trpišovský, který odkoučoval 150. utkání v lize, udělal první změnu po necelé půlhodině, kdy zraněného Traorého nahradil Provod.

V závěru poločasu předložil Masopust balon Teclovi, kterého znovu vychytal Šeda. Vzápětí se na druhé straně dostal do šance Ladra, ale k nelibosti hrstky mladoboleslavských příznivců, kteří při limitu 300 osob a uzavřeném hledišti fandili za stadionem, trefil jen boční síť.

Po změně stran zakroutil Stanciu přímý kop k tyči, Šeda ho ale vytěsnil na roh. Poté přišel Kolářův nejvýraznější zákrok večera. Ladra si naběhl do šestnáctky na Túliův centr a z první vypálil, jenže slávistický gólman konečky prstů vyrazil balon nad břevno.

V 64. minutě odmítl navýšení náskoku slávistický kapitán Bořil, jenž zblízka zamířil mimo. Další přímý kop Stanciua skončil vedle a vzápětí Tecl tváří v tvář Šedovi ani ve své třetí šanci neuspěl.

Vršovický celek napravil předchozí dvě venkovní ligové porážky. Mladou Boleslav porazil v nejvyšší soutěži poosmé za sebou, z toho počtvrté po sobě na jejím hřišti. V pátém z posledních šesti vzájemných duelů v lize navíc slávisté neinkasovali.