Fotbalisté Dukly oslavují branku

Fotbalisté Dukly oslavují branku | foto: ČTK

Utrápený Baník doma podlehl i Dukle

•   18:16
OSTRAVA - Výsledková bída fotbalistů Ostravy nebere konce. Ve 12. kole první ligy si dnes pro tři body na Bazaly dojela i pražská Dukla, která zásluhou Hanouskovy trefy jedenáct minut před koncem vyhrála 2:1. Baník doma v sezoně prohrál šestý ze sedmi zápasů, naopak Pražané, nováček nejvyšší soutěže, venku už počtvrté za sebou neprohráli.

Už od třetí minuty museli domácí likvidovat následky hororového startu.Vomáčkova banální zpětná přihrávka na Pietrzkiewicze na drnu přeskočila gólmanovi nohu, napadající Lietava situace hbitě využil a protlačil balon do sítě.

Opařený tým Ostravy však manko zanedlouho vymazal. Poliačkův trestný kop se šťastně odrazil v deváté minutě rovnou na nohu Vomáčky, který vyrovnal.

Baník Ostrava - Dukla Praha 1:2

Branky: 9. Vomáčka - 3. Lietava, 79. Hanousek. Rozhodčí: Adam - Pelikán, Pilný. ŽK: Vomáčka. Diváci: 3582.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Velner, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Droppa, Vašenda (67. Ferenčík) - Poliaček, Greguš, Šenkeřík - Svěrkoš. Trenér: Malura.

Dukla: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý, Gedeon, Hanousek - Berger (90. Podrazký), Lietava (86. Mikula), Svatonský (39. Markovič). Trenér: Kozel.

Domácí však nemohli najít tvář z posledního zápasu v Liberci a sehranější Dukla tahala při mezihře za delší konec. Po Svěrkošově brejku v 25. minutě ale musel hasit problém hostující brankář Rada, který vyboxoval Gregušovu bombu.

Možnosti Dukly přišly paradoxně v momentech, kdy Baník začal přebírat taktovku. Lietava vnikl v 33. minutě středem obrany do vápna, ale Pietrzkiewicze neprostřelil. A domácí gólman vystihl i ránu Hanouska, který po rohovém kopu a signálu tlačil balon z velkého čtverce k levé tyči.

Baník Ostrava - Dukla Praha

Na začátku druhé půle se iniciativa vrátila na kopačky Dukly. Její čtvrthodinový územní tlak však ukončila velká příležitost Baníku, když po Cvernově úniku z levé strany Svěrkoš z malého vápna trefil brankářovu náruč.

Domácí výběr se však ani potom nedokázal nastartovat k trvalejšímu náporu. Rychlé kontry soupeře byly nebezpečnější. Jeden z nich v 79. minutě využil Hanousek, před nímž se otevřel prostor v domácím vápně: křížnou ranou zajistil Dukle tři body.

Ostravu poté sevřela křeč. Na poslední roh se do vápna vydal i gólman Pietrzkiewicz, na výsledku se už ale nic nezměnilo.