jen za 89 Kč/měsíc

Radost hokejistů San José. | foto: ČTK/AP

Hertl zapsal v zápase s Montrealem tři asistence, v NHL se dařilo i Jakubu Vránovi

•   7:38aktualizováno  7:46
New York - Útočník Tomáš Hertl režíroval ve čtvrtečním utkání NHL třemi asistencemi výhru San Jose 4:2 v Montrealu a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jakub Vrána si připsal gól a přihrávku, ale neodvrátil prohru Washingtonu v Edmontonu 3:4 v prodloužení. Buffalu nestačila trefa Vladimíra Sobotky, který skóroval poprvé v sezoně, a podlehlo na ledě New Yorku Rangers 2:6.

Konec pořadu S mikrofonem za hokejem? ‚Aspoň se můžu víc koukat na hru,‘ říká smutně komentátor Lörincz

Do čtvrtečního programu NHL zasáhli dva čeští gólmani, kteří byli shodně ve svém posledním startu střídáni. David Rittich inkasoval pětkrát z 23 střel, přesto dovedl Calgary k výhře nad Floridou 6:5 po nájezdech. Jihlavský rodák chytil rozstřelu oba nájezdy a Michael Frolík podpořil vítězství dvěma asistencemi. Carolina s Petrem Mrázkem ztratila v Columbusu vedení 3:1 a prohrála 3:4 v prodloužení. Český gólman chytil 27 střel, jeho spoluhráč Martin Nečas přihrál na jednu branku.

San Jose otočilo v zápase skóre z 0:1 na 4:1 a Hertl asistoval u prvních tří branek týmu, které padly v rozmezí 20. až 29. minuty. Po pasu českého útočníka střílel v přesilové hře do poloprázdné branky Logan Couture, puk ještě tečoval Evander Kane a vyrovnal. Vedení strhl na stranu Sharks opět Kane, když v další početní výhodě dorazil Hertlovu střelu. Odchovanec pražské Slavie chytře uvolnil u třetího gólu Kevina Labanca, který střílel do odkryté branky.

Centr San José Tomáš Hertl s pukem.

Vrána vyrovnal v Edmontonu ve 26. minutě střelou z otočky z pravého kruhu k bližší tyči. Po dalších dvou gólech Alexandra Ovečkina zvýšil Washington ještě ve druhé třetině na 3:1, ale poté začala úřadovat první formace domácích. Leon Draisaitl se na obratu podílel dvěma trefami a zápas rozhodl v čase 61:18. Connor McDavid vyrovnal na 3:3 v předposlední minutě.

ANKETA: Bude vám chybět legendární rozhlasový pořad S mikrofonem za hokejem?

Sobotka se prosadil střelou zápěstím zpoza levého kruhu, jejíž směr ještě změnila teč bránícího hráče. Český útočník tím snížil v poslední minutě druhé třetiny na 2:4, v závěrečném dějství ale Rangers nepřipustili další drama a dvěma zásahy upravili na konečných 6:2. V dresu vítězů sice nebodoval Libor Hájek, ale zblokoval pět střel.

Výsledky NHL:

Montreal - San Jose 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Branky: 17. Cousins, 60. Armia - 20. a 25. E. Kane (na obě Hertl), 29. Labanc (Hertl), 40. M. Karlsson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 21.052. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Hertl (oba San Jose), 3. Cousins (Montreal).

NY Islanders - Arizona 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 2. Brassard, 35. Josh Bailey, 48. Lee, 60. Mayfield - 11. Grabner, 59. Garland. Střely na branku: 22:23. Diváci: 10.752. Hvězdy zápasu: 1. Josh Bailey, 2. Lee, 3. B. Nelson (všichni NY Islanders).

NY Rangers - Buffalo 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)

Branky: 20. a 48. R. Strome, 12. Panarin, 15. B. Howden, 34. DeAngelo, 59. Kreider - 25. Scandella, 40. Sobotka. Střely na branku: 24:33. Diváci: 16.913. Hvězdy zápasu: 1. R. Strome, 2. B. Howden, 3. DeAngelo (všichni NY Rangers).

Columbus - Carolina 4:3 v prodl. (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 4. Texier, 33. R. Murray, 38. Milano, 64. Atkinson - 5. D. Hamilton, 12. Dzingel (Nečas), 13. Aho. Střely na branku: 31:24. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,09 procenta. Diváci: 15.398. Hvězdy zápasu: 1. R. Murray, 2. Atkinson, 3. Savard (všichni Columbus).

St. Louis - Los Angeles 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 48. a 60. B. Schenn, 19. Dunn, 31. Pietrangelo, 32. Thomas - 15. Carter, 24. Iafallo. Střely na branku: 35:35. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Thomas, 2. Pietrangelo, 3. B. Schenn (všichni St. Louis).

Nashville - Minnesota 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 21. Salomäki, 40. Järnkrok, 47. C. Smith, 57. Sissons. Střely na branku: 21:26. Diváci: 17.386. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Salomäki, 3. Järnkrok (všichni Nashville).

Chicago - Philadelphia 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 41. Saad - 14. Lindblom, 21. Giroux, 46. K. Hayes, 57. J. Van Riemsdyk. Střely na branku: 24:23. Diváci: 21.315. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. K. Hayes, 3. Elliott (všichni Philadelphia).

Dallas - Anaheim 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 3. a 18. Gurjanov - 25. Comtois. Střely na branku: 29:30. Diváci: 17.754. Hvězdy zápasu: 1. Gurjanov, 2. Cogliano (oba Dallas), 3. Gibson (Anaheim).

Calgary - Florida 6:5 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 3:3 - 0:0)

Branky: 32. a 41. M. Tkachuk (na obě Frolík), 12. Czarnik, 46. Giordano, 58. S. Bennett, rozhodující sam. nájezd Monahan - 25. Huberdeau, 36. Weegar, 47. J. Brown, 49. Dadonov, 55. Pysyk. Střely na branku: 24:23. David Rittich odchytal celé utkání, inkasoval pět branek z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 78,26 procenta. Diváci: 18.011. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. M. Tkachuk (oba Calgary), 3. Barkov (Florida).

Edmonton - Washington 4:3 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 1:0)

Branky: 45. a 62. Draisaitl, 14. Nurse, 59. McDavid - 27. a 34. Ovečkin (na druhou Vrána), 26. Vrána. Střely na branku: 40:28. Diváci: 17.144. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Ovečkin (Washington).