Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Rudá mašina zmlkla na startu.‘ Ruský tisk komentuje prohru s Čechy

Sport

  11:00
MOSKVA - Zklamání a nespokojenost čiší z ruských médií po porážce hokejové reprezentace 0:3 s českým týmem v úvodním zápase na světovém šampionátu v Moskvě. Titulky deníků volají po přivolání záchranky, případně se ptají, zda se vrací neúspěch z olympiády 2014 v Soči. „Rudá mašina zmlkla na startu,“ napsal zpravodajský server Sportbox.ru.

Ruský trenér Oleg Znarok několikrát zoufale zakláněl hlavu. foto: Reuters

„Ruská reprezentace potřebuje rychlou pomoc,“ zdůraznil v titulku deník Sovětskij sport, podle kterého Rusové prohráli kvůli bezzubému útoku, děravé obraně a zbytečnému vylučování. „S takovou charakteristikou nelze o vítězství snít,“ konstatoval.

Vůjtek, kat ruské sborné: ‚Měli jsme i trochu štěstí. Oni se z toho nesesypou‘

Češi bez Jaromíra Jágra i dalších vynikajících hráčů se ukázali pro domácí tým neprostupnou hrází, a to tím spíš, že se Rusové neprobudili k lepšímu výkonu. První utkání podle komentátora sice ještě nic neznamená, ale i tak vznikl dojem, jako by hráči sborné ještě nezaznamenali, že turnaj už začal a přátelské zápasy skončily.

„Sborná, nastal čas se probrat! Anebo volat záchranku? Na tabuli svítí 0:3!“ uzavřel deník. K čistému kontu pogratuloval českému brankáři Dominiku Furchovi, který dokázal odolat ruskému sevření i v přesilovce pěti proti třem.

‚Češi nejsou Dánové‘

„Nebyl to náš den. A dej bůh, aby den a ne šampionát,“ zdůraznil Sport-Express. Připomněl, že na předchozím MS na ruském ledě před devíti lety sborná v prvním zápase rozdrtila dánské mužstvo 9:1. „Je sice pravda, že Češi nejsou Dánové, ale sborná na ledě působila bez nálady, mohutný šturm hostitelů šampionátu na startu se nekonal a pak se vytratil i zbytek,“ uvedl list.

Rusko - ČR, utkání skupiny A mistrovství světa v hokeji, 6. května v Moskvě....
Česko vs. Rusko, první gól v síti Bobrovského.

Podle Sport-Expressu by bylo rozhodně lepší dostat v prvním zápasu snazšího soupeře než omlazený český tým Vladimíra Vůjtka, který se obešel bez hvězd z NHL. Zato sborná podle komentátora nezanechala dojem, že byla na mistrovství světa 2016 pečlivě vybrána a připravena.

Český hrdina Furch: Ve druhé třetině mi bylo nejhůř. Naštěstí jsem to ale přežil

„Ruská sborná začala domácí mistrovství světa neúspěšně. V prvním zápase se dopustila příliš mnoha chyb a s jedním z hlavních soupeřů ve skupině, s Čechy, prohrála 0:3,“ konstatoval Kommersant. Čekat bezchybnou hru od ruské reprezentace v den zahájení šampionátu by sice bylo hloupé, ale problém podle deníku netkvěl jen v emocích, tak často překážejících hostitelům v úvodních zápasech.

Za největší nepříjemnost komentátor považuje, že české góly donutily ruské hráče změnit si představu o poměru sil na ledě a český tým pojednou vystupoval v roli favorita - a nutno přiznat, že tuto roli nesehrál špatně. A nakonec vydržel i ruský nápor. A tak Rusům nezbývá než si zlepšit náladu na dalších soupeřích, o třídu slabších, dodal Kommersant.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!