27. ledna 2015 10:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

McDonald´s vybral víc peněz. O tom, zda v Česku prodělal, ale mlčí

Maskot restaurace Mc Donald´s. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Maskot restaurace Mc Donald´s. | foto: 1000 Words / Shutterstock.comShutterstock

PRAHA Americkému řetězci s rychlým občerstvením McDonald´s vloni v Česku vzrostly tržby o 1,8 procenta na 4,194 miliardy korun. Po předloňském propadu se tak tržby společnosti vrátily zhruba na úroveň roku 2012.

O necelá dvě procenta se zvýšil i počet objednávek v restauracích. Údaje o zisku nebo ztrátě řetězec nezveřejňuje, což znamená, že se dá jen spekulovat o tom, zda v Česku prodělává nebo je v zisku.

„Český gastronomický trh je vysoce konkurenční. Nemůžeme zdaleka očekávat tak velký růst jako do roku 2010,“ uvedl generální ředitel McDonald´s pro Česko Tomasz Rogacz.

ČTĚTE TAKÉ:

Společnost proto považuje za úspěch, že se jí podařilo vybudovat silnou a stabilní pozici. Do roku 2010 společnost meziročně rostla v desítkách procent.

V současnosti McDonald´s provozuje v Česku 95 restaurací se 6300 zaměstnanci. V roce 2015 hodlá společnost investovat do designu restaurací.

Novinky v nabídce pokrmů a nápojů hodlá společnost představit v únoru. Společnost v České republice podniká od roku 1992, kdy v pražské Vodičkově ulici otevřela první provozovnu.

Lidovky.cz, ČTK