25. února 2019 14:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Až 100 tisíc nemocných. Hygienici předpokládají, že epidemie chřipky skončila

Nemoc (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nemoc (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Hygienici předpokládají, že epidemie chřipky v Praze skončila. Počet nových případů za týden poklesl o více než pětinu, ubývalo jich ve všech věkových kategoriích. Nemocných bylo asi 1000 na 100 000 obyvatel. Vyplývá to z informací na webu Hygienické stanice Hlavního města Prahy. Pokles nemocnosti souvisí i s jarními prázdninami, které měli školáci v metropoli minulý a předminulý týden.

Za minulý týden lékaři nahlásili dalších 11 případů, které si vyžádaly hospitalizaci za odděleních intenzivní péče. Šest z nich zemřelo. „Celkem od začátku sezóny je v Praze evidováno 65 případů s těžkým průběhem a z toho 17 úmrtí,“ uvedli hygienici. 

Chřipková epidemie byla vyhlášená na začátku února poté, co počet nemocných v republice překročil hranici 1500 nových nemocných na 100 000 obyvatel.

Většina nemocnic v Praze uzavřela pro návštěvy lůžková oddělení, zejména plicní, JIP, ARO nebo léčebny dlouhodobě nemocných. Právě chroničtí pacienti a senioři jsou komplikacemi chřipky podle lékařů nejvíc ohrožení. Hygienici i někteří lékaři ale upozorňují, že opatření není příliš účinné. Nejvíc pacientů se údajně nakazí od nemocných zdravotníků, doporučují proto jejich očkování.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SVÁŘEČ S PRAXÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz