8. září 2017 17:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dva muži údajně kradli zbraně rozmetané výbuchem ve Vrběticích

Areál muničky Vlárské strojírny ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Areál muničky Vlárské strojírny ve Vrběticích | foto:  Petr Topič, MAFRA

VRBĚTICE (ZLÍNSKO) Policie stíhá dva muže pro podezření, že kradli střelné zbraně a výbušniny rozmetané před třemi lety výbuchem skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Zbraně sbírali v lesích kolem areálu muničních skladů, kam je po výbuších zakázán vstup. Firma Imex Group, které zbraně patří, potvrdila serveru, že se věcí zabývá policie.

Informaci přinesl v pátek server iDnes.cz.

Dva sklady, které si Imex ve Vrběticích pronajímal, vybuchly v říjnu a prosinci roku 2014. Zbraně, munici a výbušniny exploze rozmetala do okolí. Podle serveru dvojice mužů v poslední době zbraně sbírala a uváděla je opět do stavu schopného střelby. Při sbírání zbraní je zachytily fotopasti, díky kterým policie muže dopadla.

Dvojice je podle serveru stíhána za nedovolené ozbrojování, za což hrozí až osm let vězení. Policejní mluvčí Lenka Javorková zatím nechtěla případ komentovat, iDnes.cz řekla, že se k němu policie vyjádří v pondělí. Právní zástupce Imexu Radek Ondruš serveru řekl, že se firma k případu připojila v roli poškozeného.

Munice uskladněná v dalších skladech v areálu byla z Vrbětic odvezena. Policie exploze vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz