Sobota 6. března 2021svátek má Miroslav 3 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: ‚Ten chlap nás převyšuje o tři hlavy,‘ hodnotili příznivci Zemanův projev, který ani neslyšeli

PRAHA Třetí nádvoří Pražského hradu zaplnili ve čtvrtek odpoledne převážně zastánci Miloše Zemana. Inaugurační projev staronové hlavy státu sice skrze reproduktory slyšeli jen v malých útržcích, jeho slova přesto hodnotili pozitivně. „Nikdo z nás tady na něj nemá,“ líčil reportérům serveru Lidovky.cz na Hradě jeden z příznivců, který si s sebou přinesl zelenou kartu s podobiznou Zemana i dalekohled.

Když začal Zeman pronášet svůj v pořadí druhý inaugurační projev, málokdo tušil, že za pár chvil začnou z Vladislavského sálu odcházet někteří pozvaní hosté. 

Uprostřed jeho spatra pronášených slov se na protest zvedlo ze židle několik zástupců ODS, TOP 09 i KDU-ČSL. Ostentativně pak odešli ze sálu, čímž dali najevo nesouhlas s výroky prezidenta směřovanými proti novinářům a médiím. 

A zatímco mezi zbylými politickými hosty nepanovala shoda v názoru na prezidentův projev ani odchod některých poslanců, příznivci Zemana, kteří sledovali sledující projev z nádvoří Pražského hradu na velké obrazovce, měli jasno. 

Chování zmíněných poslanců prý bylo „pouze dětinským gestem vzdoru“. Projev prezidenta byl totiž podle nich na „úrovni světa“. Reportérům serveru Lidovky.cz, kteří příznivce přímo na místě zpovídali, pak jeden z fanoušků před kamerou řekl mimo jiné i to, že „nás ten chlap (Zeman) převyšuje o tři hlavy“ a že „na něj nikdo nemá“. Prezidentův projev pak, jak se příznivci shodli, odkazoval na údajně důležitá témata.

Šárka Kabátová

Autor

Šárka Kabátovásarka.kabatova@lidovky.czČlánky

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!