9. března 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: ‚Ten chlap nás převyšuje o tři hlavy,‘ hodnotili příznivci Zemanův projev, který ani neslyšeli

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 233Diskuse

PRAHA Třetí nádvoří Pražského hradu zaplnili ve čtvrtek odpoledne převážně zastánci Miloše Zemana. Inaugurační projev staronové hlavy státu sice skrze reproduktory slyšeli jen v malých útržcích, jeho slova přesto hodnotili pozitivně. „Nikdo z nás tady na něj nemá,“ líčil reportérům serveru Lidovky.cz na Hradě jeden z příznivců, který si s sebou přinesl zelenou kartu s podobiznou Zemana i dalekohled.

Když začal Zeman pronášet svůj v pořadí druhý inaugurační projev, málokdo tušil, že za pár chvil začnou z Vladislavského sálu odcházet někteří pozvaní hosté. 

Uprostřed jeho spatra pronášených slov se na protest zvedlo ze židle několik zástupců ODS, TOP 09 i KDU-ČSL. Ostentativně pak odešli ze sálu, čímž dali najevo nesouhlas s výroky prezidenta směřovanými proti novinářům a médiím. 

A zatímco mezi zbylými politickými hosty nepanovala shoda v názoru na prezidentův projev ani odchod některých poslanců, příznivci Zemana, kteří sledovali sledující projev z nádvoří Pražského hradu na velké obrazovce, měli jasno. 

Chování zmíněných poslanců prý bylo „pouze dětinským gestem vzdoru“. Projev prezidenta byl totiž podle nich na „úrovni světa“. Reportérům serveru Lidovky.cz, kteří příznivce přímo na místě zpovídali, pak jeden z fanoušků před kamerou řekl mimo jiné i to, že „nás ten chlap (Zeman) převyšuje o tři hlavy“ a že „na něj nikdo nemá“. Prezidentův projev pak, jak se příznivci shodli, odkazoval na údajně důležitá témata.

  • 233Diskuse


Šárka Kabátová

Autor

Šárka Kabátovásarka.kabatova@lidovky.czČlánky


Advantage Consulting, s.r.o.
PROCESNÍ INŽENÝR/ TECHNOLOG

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč