9. března 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: ‚Ten chlap nás převyšuje o tři hlavy,‘ hodnotili příznivci Zemanův projev, který ani neslyšeli

PRAHA Třetí nádvoří Pražského hradu zaplnili ve čtvrtek odpoledne převážně zastánci Miloše Zemana. Inaugurační projev staronové hlavy státu sice skrze reproduktory slyšeli jen v malých útržcích, jeho slova přesto hodnotili pozitivně. „Nikdo z nás tady na něj nemá,“ líčil reportérům serveru Lidovky.cz na Hradě jeden z příznivců, který si s sebou přinesl zelenou kartu s podobiznou Zemana i dalekohled.

Když začal Zeman pronášet svůj v pořadí druhý inaugurační projev, málokdo tušil, že za pár chvil začnou z Vladislavského sálu odcházet někteří pozvaní hosté. 

Uprostřed jeho spatra pronášených slov se na protest zvedlo ze židle několik zástupců ODS, TOP 09 i KDU-ČSL. Ostentativně pak odešli ze sálu, čímž dali najevo nesouhlas s výroky prezidenta směřovanými proti novinářům a médiím. 

A zatímco mezi zbylými politickými hosty nepanovala shoda v názoru na prezidentův projev ani odchod některých poslanců, příznivci Zemana, kteří sledovali sledující projev z nádvoří Pražského hradu na velké obrazovce, měli jasno. 

Chování zmíněných poslanců prý bylo „pouze dětinským gestem vzdoru“. Projev prezidenta byl totiž podle nich na „úrovni světa“. Reportérům serveru Lidovky.cz, kteří příznivce přímo na místě zpovídali, pak jeden z fanoušků před kamerou řekl mimo jiné i to, že „nás ten chlap (Zeman) převyšuje o tři hlavy“ a že „na něj nikdo nemá“. Prezidentův projev pak, jak se příznivci shodli, odkazoval na údajně důležitá témata.

Šárka Kabátová

Autor

Šárka Kabátovásarka.kabatova@lidovky.czČlánky
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...