Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dlouhý festivalový víkend: Ostrava září. Už podvanácté

Slovensko-cest

  7:00
Možností je tentokrát opět mnoho. Lokální hip-hopový festiválek s překvapivě silným line-upem, špinavá přehlídka ska a punku ovoněná rumem či Boney M na moravském hradě. Anebo výtečné prostředí, nikdy neslyšená hudba spolu s globálními hvězdami na Colours. Ten výběr je vlastně jednoduchý.

Sigur Rós vystoupí na Colours of Ostrava foto: MAFRA - Tomáš Krist

Colours of Ostrava (18. až 21. července, Ostrava)

Tak kdo. The Knife? Sigur Rós? Tomahawk? Jon Hassell? Bonobo? The xx? Jamie Cullum? I těch pár jmen v lajně stačí k tomu, aby bylo každému jasno, který český festival má letos (opět) nejsofistikovanější program. Smršť jedinečných koncertů odpálí už ve čtvrtek společné vystoupení TransGlobal Underground a albánské dechovky Fanfara Tirana, světla v Dolní oblasti Vítkovice pak pohasnou až v pondělí nad ránem. Je to tu zas, očekávání je veliké.

ČTĚTE ROZHOVOR:

 

Mighty Sounds (19. až 21. července, Tábor)

Polní letiště vedle Tábora hostilo už řadu velkých festivalů, ale dodnes se tam udržel jen Mighty Sounds. Ska a punk ve všech podobách a když zaprší, je to asi nejšpinavější přehlídka v Česku. Letos už podeváté. Největším lákadlem jsou Suicidal Tendences, kromě nich přijedou i The Subways a Skindred.

 

Dolánky (19. až 20. července, Turnov)

Malá regionální přehlídka dokazuje, že i „venkovské“ akce se v klidu mohou obejít bez jmen do zbláznění rotujících českým rádiovým éterem. Jablkoň, Vltava, Čankišou, Květy a navrch Ivan Mládek s Banjobandem. Každý si najde něco.

Přehled letních festivalů - Lidovky.cz

 

Proti proudu (19. až 20. července, Moravské Budějovice)

A rovnou další ukázka, jak se i v menších městech dají dělat festivaly, na které by se neměl stydět vyrazit ani Pražák. Akce Proti proudu má dlouhou historii, kvalitu si pořád drží na vysoké úrovni. Potěšení budou ti, kdo na koncertech rádi tančí. Ze Slovenska dorazí Puding Paní Elvisovej, elektronický nářez spustí Midi Lidi a po dlouhé době o sobě dají vědět 100 °C.

 

Barvy léta (20. července, Poděbrady)

Lety mimo, Tři sestry, Sto zvířat, Tony Ducháček & Garage. Na poděbradském jezeře se bude hrát celé odpoledne až do noci, pokud bude hezky a ve vodě nebudou nebezpečné mikroorganismy, jak se tady stává, může to být hezký zážitek.

 

Battle Kings (20. července, Rýmařov)

Při pohledu na program akce v podhůří Jeseníků napadá člověka něco v tomhle smyslu: jak je to možné? Pořadatelé festivalu zaměřeného na hip hop se vybodli na komerčně úspěšná jména a pozvali si ty, jejichž hudbě a slovům se dá věřit. Řeč je třeba o projektu BoyBand či o vtipných Prago Union. Dorazí i Ektor s Wichem a MC Rest & DJ Fatte.

 

Šternberský kopec (20. července, Šternberk)

Kapela Chinaski sice svou účast na přehlídce, která proběhne v sobotu v areálu šternberského hradu, zrušila, ale to lidem z okolí nemusí vůbec. Hlavní hvězdou tu je stejně někdo úplně jiný. Boney M! A že je akce stavěná pros starší publikum potvrzuje i Blue Effect či Anna K. Ecce homo!

 

Fingers Up (20. července, Mohelnice)

Mohelnické Městské sady se opět promění v koncertní pódium. Do zemědělsky úrodné oblasti se letos přijede podívat Vypsaná fixa, Tři sestry i tenhle víkend velmi vytížená kapela Sto zvířat.

Vypsaná fixa

 

Summer Abstrakt Stage (20. července, Praha)

Areál pražského koupaliště Džbán každý prázdninový víkend nabízí kromě koupání a grilování i hudební program. Tuhle sobotu si přijdou na své všichni zkušenější vyznavači zlomených tanečních beatů. Z Ostravy totiž dorazí drum´n´bassová dvojka Elvis a Inspiral X62, kteří stáli za rozvojem tohohle žánru na Moravě. Kromě jiných je doplní i britský producent Visionz.

 

Zahraniční tip LN

Melt! (18. až 21. července, Ferropolis, Německo)

Ti, kdo neholdují elektronické hudbě, dál číst nemusí. Melt! je totiž povinností pro Středoevropany, pro něž jsou počítačové beaty všech rychlostí rytmem života. A taky bedekrem po současném dění v téhle oblasti paní hudby.

Flying Lotus

Trentemöller, Joy Orbison, Azealia Banks, Amon Tobin, Julio Bashmore či Flying Lotus. K tomu nádherné jezero a poloostrov s několika velkorypadly. Je to zážitek.

Vyzkoušely jsme mořský kolagen: Dokáže collalloc to, co slibuje?
Vyzkoušely jsme mořský kolagen: Dokáže collalloc to, co slibuje?

Mořský kolagen se stal jedním z nejzajímavějších trendů dnešní doby. Kolagenové produkty slibují posílení pleti, kvalitní vlasy, pevnější nehty a...