14. října 2018 6:30 Lidovky.cz > Relax > Design

Česká vířivka získala prestižní ocenění, navrhl ji architekt Kamenický

Ondřej Kamenický | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Kamenický | foto: Archiv Ondřeje Kamenického

Zaujme vás už na první pohled svými neobvyklými, ostře řezanými, moderními a přitom nadčasovými tvary. Za jejich návrhem stojí přední český architekt Ondřej Kamenický a reálnou podobu jim dali zaměstnanci nově zrekonstruované továrny v Chrášťanech u Prahy. Řeč je o vířivce Amethyst, která získala na veletrhu For Arch prestižní cenu Grand Prix.

„Je to velká pocta. Vnímáme to jako zadostiučinění naší snaze dělat věci poctivě. Při výrobě nikde neubíráme na kvalitě. Používáme ty nejlepší materiály z USA a EU. Velkou zásluhu na výhře má určitě i revoluční italský materiál Green Shield, kterým vyztužujeme a zároveň izolujeme skořepinu. Jeho velkou výhodou je také ekologičnost. Dá se plně recyklovat. Laminaci, kterou používá většina výrobců vířivek, jsme zcela zavrhli, protože je karcinogenní a nedělá dobře ani přírodě,“ řekl o úspěchu ředitel společnosti  Hanscraft Jan Arthur Voříšek.

„Snažili jsme se vdechnout novým vířivkám modernost, kterou podle našeho názoru valná většina van na trhu postrádá. Jde o prvky, jako jsou vzdušnost, lehkost a určitý „flow“ prostoru, které jako architekti vnášíme do našich návrhů a kvůli kterým se na nás klienti obracejí. To vše při nekompromisní funkčnosti a pohodlnosti výsledného tvaru. Museli jsme se naučit leccos o detailech ergonomie, hydroterapie a wellness, ale myslím, že jsme obstáli a spojili vše v komplexní celek. Design nové řady je pro nás ztělesněním kvalitního domácího wellness a snad bude i pro Vás,“ říká k nové řadě architekt Ondřej Kamenický.

Česká vířivka získala prestižní ocenění Grand Prix

 O nejlepším exponátu rozhodovala odborná porota, která se soustředila mimo jiné hlavně na netradiční nápad, mimořádnou kvalitu za přijatelnou cenu, materiál, ekologičnost, úspornost a uplatnění na trhu. Není to tedy jen cena za design nebo nápad. Svou roli tu hrálo hned několik důležitých faktorů.

Lidovky.cz