Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jídlo

Ředkvičková pomazánka. Jak ji připravit podle foodblogerky

Ředkvičková pomazánka foto: Lucie Grusová

Recept
S příchodem jara se v nabídce obchodů začínají objevovat krásně barevné svazky křupavé svěží zeleniny - ředkviček. Stačí je jen opláchnout a s chutí se do nich zakousnout. Ale až dostanete chuť i na něco jiného, zkuste si z nich připravit rychlou a přitom chuťově úžasnou pomazánku. U nás doma patří k těm nejoblíbenějším.
  5:50

Ředkvičková pomazánka

Suroviny

  • 150 g ředkviček
  • 150 g smetanového krémového sýru (Goldessa, Philadelphia, žervé aj.)
  • 50 g modrého sýru (nivy, gorgonzoly, rokfóru aj.)
  • 1 stroužek česneku
  • sůl
  • pepř

Postup: Z ředkviček odřízněte listy a kořínek. Omyjte je a osušte. Očištěné ředkvičky nastrouhejte najemno a vymačkejte od přebytečné tekutiny (aby pomazánka nebyla příliš řídká). Smíchejte je s krémovým sýrem, rozdrobeným modrým sýrem a rozdrceným česnekem. Ochuťte solí a pepřem.

Pomazánku podávejte vychlazenou, s kousky čerstvé zeleniny (skvělý je třeba řapíkatý celer, pokud máte rádi) nebo plátky oblíbeného pečiva (třeba jogurtovým či semínkovým chlebem). Zakrytá, uložená v lednici vydrží několik dní. 

Lucie Grusová o sobě

Vaření jídla mě provází od dětství, bavilo mě už jako malou holku. Mé počátky ale nebyly o vaření zdravého jídla. Naopak. Ke kvalitní stravě jsem se musela prokousat hodně špatným jídlem. Následné zdravotní potíže a nadváha mě donutily podívat se na potraviny z nového úhlu. Začala jsem se v oblasti stravování vzdělávat. Zjišťovat, jaký dopad na mé tělo mají jednotlivé suroviny, objevila jsem nový svět vaření. Váha začala po mnoha neúspěšných pokusech výrazně klesat, zdravotní potíže zmizely. Dnes vím, že strava bez lepku, Paleo nebo Primal je pro mě správnou cestou. Není podstatné jakou “nálepku” stravování dáte. Není to dieta, ale důležitá pravidla a doporučení. Podstatné je, jak na mé tělo jídlo působí, jestli mi energii a zdraví dává, nebo bere. Více se dozvíte na webových stránkách.

Lucie Grusová
Autor:
Témata: podle Grusovky