• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Nový Zéland - Slovensko (Martin Škrtel).

Nový Zéland - Slovensko (Martin Škrtel). | foto: Reuters

Vypískaný stoper Liverpoolu Škrtel: Za remízu musíme být rádi

Sport
  •   8:19
PRAHA - Až na posledních sedm minut se dostal ve čtvrtečním duelu Evropské ligy s pražskou Spartou na hřiště slovenský fotbalista v barvách Liverpoolu Martin Škrtel. Během krátkého pobytu na letenském trávníku pomohl favoritovi jako třetí stoper v sestavě ubránit bezbrankovou remízu a vyslechl si také ohlašující pískot domácích fanoušků.

S výsledkem byl před odvetou na Anfield Road spokojený. "Bohužel zápas se nevyvíjel tak, jak jsme si představovali. Chtěli jsme tu zvítězit, ale Sparta hrála dobře odzadu a moc nám toho dnes nedovolila. Navíc si vypracovala i šance, takže buďme rádi, že jsme neinkasovali. Výsledek 0:0 je pro nás dobrý," řekl po zápase slovenský reprezentant.

DÁLE ČTĚTE

Do základní sestavy Liverpoolu se v Praze trochu překvapivě nevešel a na hřiště vyběhl až v samém závěru, kdy doplnil další dva stopery. Pokyny měl od kouče Kennyho Dalglishe jasné. "Stáhl útočníka, takže taktickým záměrem bylo hlavně neinkasovat. Přišel jsem s tím, že budeme hrát vzadu na tři stopery, protože jsme čekali, že Sparta bude nakopávat dlouhé balony na Kweukeho. Ten byl ze sparťanů asi nejnebezpečnější, je strašně silný na míči," mínil Škrtel.

Když v 83. minutě střídal útočníka Ngoga, spustili sparťanští diváci hlasitý pískot. Škrtel se však nenechal rozhodit. "Bylo to v pohodě. Je to jejich postoj, nevím, proč na mě pískali. Nic jsem jim neudělal. Možná to bylo kvůli zápasům s českou reprezentací," uvažoval Škrtel. Věří, že v odvetě na Anfield Road Liverpool předvede lepší fotbal a postoupí.

"Z naší strany to musí být úplně o něčem jiném. Bude to úplně odlišný zápas, Sparta bude hrát jinak a my taky. Musíme hlavně vstřelit góly. Pevně věřím, že postoupíme. V lize se nám nedaří, takže chceme uspět aspoň v Evropské lize," dodal.

Autor: ČTK