Denise Herrmannová se stala poprvé v kariéře mistryní světa.

Denise Herrmannová se stala poprvé v kariéře mistryní světa. | foto: Reuters

Velký německý den na MS biatlonistek, Davidová skončila ve stíhačce třináctá

•   14:20
Östersund - Velký německý den se zrodil ve stíhacím závodě biatlonistek na mistrovství světa v Östersundu. Poprvé v kariéře se mistryní světa stala Denise Herrmannová, která startuje na svém vůbec prvním šampionátu. Třetí skončila stejně jako ve sprintu Laura Dahlmeierovou, která až ve finiši nestačila na Norku Tirill Eckhoffovou.

Jakoby celé mé tělo kolabovalo, před očima jsem měl mžitky, řekl zdrceně Moravec

Markéta Davidová dojela po šesti trestných kolech třináctá a oproti sprintu si pohoršila o šest míst.

Veronika Vítková udělala jen dvě chyby na střelnici a posunula se z 38. místa na šestnácté. Eva Puskarčíková vylepšila 59. místo na 41.

Bývalá běžkyně na lyžích Herrmannová, bronzová olympijská medailistka ze štafety v Soči 2014, se ke zlatu posunula z šestého místa po sprintu.

Ženy (10 km):

1. Herrmannová (Něm.) 31:45,9 (2 tr. okruhy), 2. Eckhofová (Nor.) -31,4 (2), 3. Dahlmeierová (Něm.) -31,6 (1), 4. Röiselandová (Nor.) -1:35,0 (4), 5. Öbergová (Švéd.) -1:35,0 (5), 6. Kuzminová (SR) -1:41,3 (7), 7. Brorssonová (Švéd.) -1:47,2 (4), 8. Tandrevoldová (Nor.) -2:01,2 (4), 9. Pavlovová (Rus.) -2:14,3 (1), 10. Vittozziová (It.) -2:32,2 (6), ...13. Davidová -2:45,0 (6), 16. Vítková -3:01,5 (2), 41. Puskarčíková -5:16,4 (4).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 26 závodů):

1. Vittozziová 764, 2. Wiererová (It.) 758, 3. Kuzminová 718, 4. Röiselandová 699, 5. Mäkäräinenová (Fin.) 598, 6. P. Fialková (SR) 526, ...17. Davidová 376, 38. Vítková 151, 44. Puskarčíková 138, 74. Charvátová 31, 89. Jislová 10.

Výborně zvládla náročné podmínky - vítr a ze začátku závodu i sněžení. Druhé místo ve finiši vybojovala Norka Tiril Eckhoffová a bronz stejně jako ve sprintu brala Němka Laura Dahlmeierová.

Zklamání prožila Švédka Mona Brorssonová, která po třech položkách vedla o půl minuty, ale v závěrečné stojce čtyřikrát minula a dojela sedmá.

Davidová udělala na první položce dvě chyby a klesla na 11. místo, které jí patřilo i po druhé ležce, po které jela jedno trestné kolo. V čele byly přesně mířící Brorssonová a Herrmannová, za nimi jely Dahlmeierová a Eckhoffová.

Švédka zvládla perfektně i první střelbu vstoje a vedla před Herrmannovou o půl minuty. Davidová na první stojce přidala další chybu a jela dvanáctá, lépe střílející Vítková se po třech položkách posunula na sedmnácté místo.

Na poslední střelbě Brorssonová neudržela nervy, čehož využila Herrmannová a dojela si pro zlato. Davidová musela na páté a šesté trestné kolo po poslední stojce, dostala se před ni i Vítková, ale Davidová pak byla rychlejší na trati.

Autoři: lar, ČTK