19. srpna 2019 11:44 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Netanjahuova žena pohrdla ukrajinským chlebem, po příletu ho odhodila na zem

Manželka izraelského premiéra Benjamina Netanjahua Sara při uvítání na letišti... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manželka izraelského premiéra Benjamina Netanjahua Sara při uvítání na letišti... | foto: Facebook Dmitri Doubov

Kyjev  Manželka izraelského premiéra Benjamina Netanjahua Sara, která provází svého chotě při návštěvě v Kyjevě, při uvítání na letišti zahodila chléb se solí, nabídnutý ukrajinským děvčaty v krojích.

„Netanjahu si z nabídnutého bochníku odlomil kousek chleba a snědl jej. Pak odlomil další kousek a podal jej ženě. Sara jej vzala do ruky, ale nesnědla ho, a pustila jej na zem. S úsměvem pak popošla a přijala kytici květů,“ napsal v pondělí list Ukrajinska pravda na svém webu a dodal, že chléb se solí se podle slovanských zvyklostí nabízí hostům při slavnostních příležitostech na znamenaní velké úcty.

Netanjahu v pondělí v ukrajinské metropoli jedná s prezidentem Volodymyrem Zelenským, po poledni mají společně předstoupit před novináře. Společně také uctí památku Židů zavražděných v září 1941 v rokli Babí Jar u Kyjeva nacistickým vyhlazovacím komandem.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu
Prezident Zeman zahájil svou návštěvu v Izraeli, během níž se setká mimo jiné s...

Jde o první Netanjahuovu návštěvu Ukrajiny za 20 let, poznamenala agentura Interfax-Ukrajina.

ČTK

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.