2. listopadu 2014 12:14, aktualizováno  13:46 Lidovky.cz > Byznys > Média

HBO spouští Hřebejkův seriál ‚Až po uši‘ s Geislerovou či Havelkou

Zleva kameraman Martin Žiaran, Petr Kolečko, Jan Hřebejk a producent Daniel... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva kameraman Martin Žiaran, Petr Kolečko, Jan Hřebejk a producent Daniel... | foto: Reprofoto

PRAHA Až po uši je název třináctidílného televizního seriálu, který pro společnost HBO natočil režisér Jan Hřebejk. Premiéru má v neděli večer a vzhledem k oslavám 20 let existence této společnosti v ČR ji mohou včetně dalších pořadů zdarma sledovat i diváci, kteří tento kanál nemají předplacený.

Hlavní postavy vyprávění, jehož scénář napsaly Iva Klestilová a Tereza Dusová, se zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích. Ztvárnili je například Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Lenka Krobotová, Jana Švandová, Hynek Čermák a Jitka Čvančarová. Seriál vychází z izraelského formátu When Shall We Kiss.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle Hřebejka se od romanticky založených projektů liší ten jeho větší mírou nadsázky i autenticity, přesnějšími a vtipnějšími dialogy. „Izraelský originál byl více melodramatem, zatímco maďarská verze byla více realistická, s posíleným motivem lesbického vztahu,“ řekl. Každý z dílů má zhruba půlhodinu. Desítku protagonistů doplňují Jana Kolesárová, Anna Polívková, Radek Holub a Jaromír Hanzlík.

Hudbu složila Vladivojna La Chia. Příběhy zasazené do atraktivních interiérů a malebných pražských exteriérů v okolí Vltavy vznikaly 67 natáčecích dnů. Hřebejk natáčel v La Fabrice, v moravském vinařství Sonberk i v bývalém bytě režiséra Zdeňka Podskalského na Malostranském náměstí.

ČTK, Lidovky.cz