8. října 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Druhým Hniličkovým mužem je bývalý realitní makléř a manažer Michal Janeba

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Na pozici místopředsedy Národní sportovní agentury míří bývalý náměstek z ministerstva pro místní rozvoj Michal Janeba. Agentura také potvrdila jmenování Ivo Lukše. „Správná volba,“ věří svému rozhodnutí šéf agentury Milan Hnilička.

O dvou místopředsedech Národní sportovní agentury (NSA) je definitivně rozhodnuto. V tiskové zprávě to uvedla sama agentura. Potvrdilo se jmenování Ivo Lukše na post prvního místopředsedy, o kterém psal server Lidovky.cz již v září. Druhým místopředsedou bude Michal Janeba, bývalý náměstek na ministerstvu pro místní rozvoj.

„Jedná se pro mě o velikou čest. S agendou Národní sportovní agentury jsem již velmi dobře seznámen a ačkoliv bude zejména v prvních letech na budování celého úřadu hodně práce, pevně věřím, že nejen sportovní veřejnost ocení přínos agentury pro český sport,“ uvedl ve zprávě Janeba.

Janeba se narodil v roce 1964 v Táboře a po vystudování Fakulty mechanizační na Vysoké škole zemědělské vystřídal řadu zaměstnání. Šest let působil jako hlavních technik v golfovém klubu Donalda, poté nastoupil jako makléř do realitní kanceláře ReMax West.

Následně působil jako jednatel v několika firmách, než se dostal do vedení společnosti B.H. Centrum, která provozuje pražský hotel Marriot. Šest let strávil v manažerské pozici jazykového AZ institutu. Od roku 2011 působil na jako náměstek pro legislativu a cestovní ruch na ministerstvu pro místní rozvoj.

„Místopředsedové Lukš a Janeba mají za sebou dlouhodobou úspěšnou kariéru a jsem přesvědčen, že je to pravá volba, která pomůže českému sportovnímu prostředí,“ řekl Milan Hnilička ke jmenování svých místopředsedů.

Michal Bernáth

Autor

Michal Bernáthmichal.bernath@lidovky.czČlánky
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Miliardář Jiří Šimáně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...