• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Záchranáři odvážejí raněné po výbuchu vrtulníkem

Záchranáři odvážejí raněné po výbuchu vrtulníkem | foto: Reuters

Aktualizováno

V Kladně se při školním pokusu popálil chlapec, zachraňovali ho spolužáci

Česko
  •   14:20aktualizováno  15:43
KLADNO - Na základní škole v Kladně se vážně popálil chlapec, jemuž při pokusu do obličeje vzplanul líh. Žák deváté třídy utrpěl popáleniny v oblasti hrudníku, krku a obličeje. Vrtulník ho převezl do vinohradské nemocnice.

Chlapec podle mluvčí středočeských záchranářů Terezy Janečkové utrpěl na horních částech těla těžké až vážné popáleniny.

ČTĚTE TAKÉ:


Neštěstí se stalo během vyučování na 14. Základní škole v Ukrajinské ulici, případ už vyšetřuje policie. "Ve 12:52 bylo přijato oznámení na linku 158, aby policisté zajistili přistávací plochu pro vrtulník nedaleko obchodního domu Oáza. Jedná se chlapce ročník 97," informovala server Lidovky.cz kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Ředitelka školy Blanka Chvojková ČTK potvrdila, že šlo o žáka deváté třídy, který sledoval pokus prováděný učitelkou. Údajně se při vzplanutí lihu naklonil nad experiment.

"Byl to standardní pokus, nebylo to nic, co by nebylo v souladu s osnovami. Ale došlo k této nešťastné náhodě, takže z toho budeme vyvozovat další důsledky a šetřit, jak se to stalo," uvedla Chvojková. Neštěstí podle Chvojkové neohrozilo výuku, na poskytování první pomoci se prý podíleli i studenti.

Autor: ogo Lidovky.cz