7. prosince 2014 7:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Noční projížďka tunelem Blanka. Vždyť jsme si to taky zaplatili

Noční jízda Blankou na kole. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Noční jízda Blankou na kole. | foto: Zdroj: Youtube.comReprofoto

PRAHA Opuštěný tunel Blanka je jako stvořený pro nerušené projížďky na kole či skateboardu. Nadšenci do cyklistiky z podniku Bajkazyl se vydali na noční dobrodružství útrobami miliardového projektu. Cestu jim kromě překážek nezkřížil žádný hlídač.

Rozsáhlou reportáž o noční návštěvě Blanky publikovali nadšenci na facebookových stránkách podniku Bajkazyl. „Chtěli jsme si tunel projet dokud to jde a především proto, že jsme si ho zaplatili. Aby naše děti viděli, že mohou využívat věci, na které jejich rodiče přispívali,“ řekl serveru Lidovky.cz jeden z účastníků.

Do objektu se účastníci akce dostali téměř bez problémů. S koly museli překonat jen jeden vysoký plot, ty následující už šly objet. Dbalo se hlavně na maximální utajení. Jezdci se snažili nemluvit nahlas a vyhýbat se kamerám.

Cestou dokonce nepotkali ani jednoho hlídače. „Poslední plot. Žádný hlídači, žádný kamery, nic. V největším klidu přehazujeme celou výbavu a skáčeme za ní,“ píše se na facebookové stránce.

Na problémy byli přitom připraveni. „Kontra vysvětluje dětem, aby v případě, že nás budou stíhat hlídači nebo policajti, nikomu neujížděli.“ tvrdí účastníci u jedné fotky.

Není to poprvé, co se v tunelu někdo proháněl. Sjízdnost zkusili už skateboardoví nadšenci, kteří si užili dostatek prostoru bez dalších účastníků silničního prostoru. „Je to nejúžasnější jízda, kterou jsme kdy zažili,“ řekl jeden ze skejťáků pro Českou televizi. Do prostorů stavby se nepovolaní lidé dostali, i když firma Metrostav tvrdila, že objekt hlídá 24 hodin denně.

jzlJakub Zelenka

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?