8. října 2013 12:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič autobusu přivřel školačku do dveří. Když se vytrhla, přejel jí nohy

Záchranka- ilustrační  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranka- ilustrační | foto: Lidovky.cz

LIBEREC Vážné zranění utrpěla třináctiletá dívka v Liberci při nastupování do školního autobusu. Dívka má devastující poranění měkkých tkání na pravé noze, zranění na levé noze jsou lehká. Případ si převzali kriminalisté pro podezření z nedbalostního trestného činu těžkého ublížení na zdraví.

Pokud bude řidič obviněn, hrozí mu až čtyři roky vězení. Řekl to mluvčí policie Ivana Baláková.

Školačku převezli po nehodě do liberecké nemocnice. Podle mluvčí zdravotnického zařízení Barbory Silné není v ohrožení života a její stav je stabilizovaný. "Lékaři jí rozsáhlé poranění pravé končetiny nyní operují," uvedla mluvčí.

Nehoda se stala v 7:30 v Dopravní ulici ve Vratislavicích nad Nisou. Do autobusu tam nastupovalo asi 15 školáků. "Poslední z nich, třináctileté školačce, ale řidič nevěnoval dostatečnou pozornost a zavřel dveře ve chvíli, kdy stála jednou nohou na chodníku. Druhou nohu jí pak skřípnul do dveří a rozjel se," uvedla Baláková.

Když se dívka z bolestivého sevření vymanila, upadla na zem a kolo autobusu jí přejelo obě nohy nad kotníky. Teprve potom autobus zastavil. "Řidič v podstatě jen reagoval na křik dětí, které viděly, co se stalo," dodala Baláková.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.