6. prosince 2012 15:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Smetana opět obžalován za vyhýbání se vězení

Roman Smetana se vzdal policii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Smetana se vzdal policii. | foto: ČTK

OLOMOUC Bývalý řidič olomoucké MHD Roman Smetana, který si nyní ve vězení odpykává trest ve výši sto dnů související s pomalováním předvolebních plakátů politiků, čelí již druhé obžalobě za vyhýbání se vězení.

Obžalobu na něj podala ve středu žalobkyně z olomouckého státního zastupitelství. Jeho případ tak opět putuje k olomouckému okresnímu soudu.

Tam se má přitom Smetana zodpovídat za stejný trestný čin v polovině ledna příštího roku. V té době již bude na svobodě, brány vězení má opustit těsně před Vánocemi.

ČTĚTE VÍCE:

Tato obžaloba se týká případu z října. Smetana měl do vězení nastoupit po přerušení trestu v době rozhodování o stížnosti pro porušení zákona 8. října. Nastoupil ho ale až o osm dní později, 16. října.

Roman Smetana

Roman Smetana

Podobně se k nástupu do vězení stavěl bývalý olomoucký řidič také letos na jaře. Smetana měl nastoupit do vězení na konci března, policii se vydal sám asi po měsíci po odborářské demonstraci v Praze. Soud v tomto případě již rozhodl trestním příkazem, kdy mu uložil podmíněný trest. Strany s tím však nesouhlasily a soudce proto nařídil hlavní jednání.

Smetana musel do vězení proto, že odmítl vykonat veřejně prospěšné práce, které mu společně s náhradou škody za poničení plakátů před volbami v roce 2010 soudkyně Markéta Langerová uložila. Kromě nápisů politikům přikresloval tykadla.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!