Sobota 28. listopadu 2020svátek má René -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Bezpečná dovolená: Rakousko nejvíce turistů navštíví v červenci

Vídeň. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vídeň. | foto: Česká pozice

Chystáte se na letní dovolenou do ciziny. Server Lidovky.cz připravil ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR seriál, který mapuje co důležitého byste měli vědět před cestou do nejoblíbenějších zahraničních destinací.

Letní kurz angličtiny
Seriál LN od 24. 6. Více >

V roce 2015 registroval rakouský statistický úřad celkem 2 377 175 českých turistů, kteří přenocovali na území Rakouska. Lze předpokládat, že celkový počet českých turistů v Rakousku byl mnohem vyšší. Průměrná délka pobytu činila tři dny. Rakousko je rovněž významnou tranzitní zemí pro cesty českých občanů do Chorvatska, Itálie a zpět.

Během letní turistické sezony 2015 v Rakousku přenocovalo zhruba 856 000 českých turistů, což představuje nárůst o 3,4 % ve srovnání s rokem 2014. Lze předpokládat, že v roce 2016 se počet českých turistů mírně zvýší. Nejvytíženějším měsícem turistické sezony je červenec.

Bezpečná dovolená

Bezpečná dovolená

V případě nutnosti lékařského ošetření je nezbytné se prokázat Evropským průkazem zdravotního pojištění. Nárok na bezplatné ošetření platí u zdravotnických zařízení, která spadají do systému veřejného zdravotnictví.

Horská služba a letecký transport z horských středisek nejsou kryty veřejným zdravotním pojištěním. Před případným uzavřením komerčního cestovního pojištění je potřeba ověřit, zda kryje rizika spojená s vysokohorskou turistikou a další rizikové aktivity. V Rakousku se i v rámci veřejného zdravotnického zařízení hradí spoluúčast (léky, hospitalizace).

Alpské panorama
Rakouské Alpy (ilustrační foto)

MZV upozorňuje na nutnost dodržování rakouských právních předpisů. I drobné prohřešky mohou skončit soudním řízením. Velmi přísně je kontrolováno dodržování dopravních předpisů a technický stav vozidla.

,

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Jiří Rusnok (19. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

Vyplatí se kupovat autodíly na AliExpressu? Otestovali jsme jejich kvalitu

Stránky AliExpress jsou dostupné v mnoha jazycích. Objednávku můžete poslat i... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Prostřednictvím internetové stránky AliExpress jsme dovezli vybrané náhradní díly a automobilové doplňky. A pak jsme je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!