18. června 2016 6:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Bezpečná dovolená: Rakousko nejvíce turistů navštíví v červenci

Vídeň. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vídeň. | foto: Česká pozice

Chystáte se na letní dovolenou do ciziny. Server Lidovky.cz připravil ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR seriál, který mapuje co důležitého byste měli vědět před cestou do nejoblíbenějších zahraničních destinací.

Letní kurz angličtiny
Seriál LN od 24. 6. Více >

V roce 2015 registroval rakouský statistický úřad celkem 2 377 175 českých turistů, kteří přenocovali na území Rakouska. Lze předpokládat, že celkový počet českých turistů v Rakousku byl mnohem vyšší. Průměrná délka pobytu činila tři dny. Rakousko je rovněž významnou tranzitní zemí pro cesty českých občanů do Chorvatska, Itálie a zpět.

Během letní turistické sezony 2015 v Rakousku přenocovalo zhruba 856 000 českých turistů, což představuje nárůst o 3,4 % ve srovnání s rokem 2014. Lze předpokládat, že v roce 2016 se počet českých turistů mírně zvýší. Nejvytíženějším měsícem turistické sezony je červenec.

Bezpečná dovolená

Bezpečná dovolená

V případě nutnosti lékařského ošetření je nezbytné se prokázat Evropským průkazem zdravotního pojištění. Nárok na bezplatné ošetření platí u zdravotnických zařízení, která spadají do systému veřejného zdravotnictví.

Horská služba a letecký transport z horských středisek nejsou kryty veřejným zdravotním pojištěním. Před případným uzavřením komerčního cestovního pojištění je potřeba ověřit, zda kryje rizika spojená s vysokohorskou turistikou a další rizikové aktivity. V Rakousku se i v rámci veřejného zdravotnického zařízení hradí spoluúčast (léky, hospitalizace).

Alpské panorama
Rakouské Alpy (ilustrační foto)

MZV upozorňuje na nutnost dodržování rakouských právních předpisů. I drobné prohřešky mohou skončit soudním řízením. Velmi přísně je kontrolováno dodržování dopravních předpisů a technický stav vozidla.

, Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.