5. února 2019 7:25, aktualizováno  8:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Až minus 33 stupně Celsia. Na Šumavě teploty klesaly hluboko pod bod mrazu

Čenkova pila na Šumavě na snímku z loňského roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čenkova pila na Šumavě na snímku z loňského roku. | foto:  Dan Materna, MAFRA

České Budějovice Úterní ráno v Česku bylo mrazivé. Nejníže klesaly teploty na jihozápadě Čech, kde se ranní minima pohybovala nejčastěji mezi minus 15 až minus 11 stupňů Celsia. Na šumavské stanici Kvilda-Perla ale meteorologové naměřili minus 33,3 stupně. Na žádné jiné stanici s délkou měření 30 a více let teplotní rekord pro pátý únorový den nepadl, řekl Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Vedle jihozápadu Čech klesaly teploty pod minus 12 stupňů Celsia také na některých místech Orlickoústecka či v Moravskoslezském kraji.

Z větších měst se dnes do mrazivého rána probudili například v Domažlicích, kde bylo minus 14,5 stupně, nebo Chebu, kde meteorologové naměřili minus 14,5 stupně pod bodem mrazu. Velmi chladno, až minus 13,7 stupně, bylo po ránu i v Dobřichovicích u Prahy. V hlavním městě se minima pohybovala kolem minus deseti stupňů.

Pro úterní den meteorologové předpovídají nejvyšší teploty mezi minus dvěma až plus dvěma stupni Celsia. Obloha by měla být polojasná až jasná, ojediněle s nízkou oblačností. Během dne se bude od severozápadu zatahovat.

ČTK

"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným
"Byla to náhoda?" a další otázky, které nikdy nepokládejte těhotným

Nedávno jsme s kámoškami u lahve Pálavy spontánně otevřely téma – jak jsme prožívaly naše „nejšťastnější období v životě ženy“. Jak hodin přibývalo a vínka ubývalo, dospěly jsme k překvapujícímu zjištění.

Najdete na Lidovky.cz