Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klaus se odtahuje od Bobošíkové. O podpoře se rozhodne, řekl Jakl

Česko

  14:25
PRAHA - Uskupení pravicových stran pod vedením Jany Bobošíkové ještě nemá jistou neformální podporu Václava Klause. Podle bývalého ředitele prezidentské kanceláře Ladislava Jakla Klaus žádnou podporu neslíbil.

Jana Bobošíková s fotografií Václava Klause foto: MAFRA: Michal Růžička

Boboříková přitom v pátek prohlásila, že Klaus přislíbil jejímu novému bloku Hlavu vzhůru! podporu a souhlasil s volným užíváním jeho jména.

"O své případné podpoře a jejích formách rozhodne sám i podle příštích kroků této skupiny. Rozhodně jim neposkytl své jméno k volnému užívání," uvedl Jakl pro server iDnes.cz.

Nové uskupení pravicových stran s názvem Hlavu vzhůru! vzniklo teprve v pátek a přihlásili se k němu například bývalí členové ODS Boris Šťastný, Michal Doktor či Tomáš Úlehla. Předsedkyní je Jana Bobošíková, šéfka strany Suverenita. "Dnes odpoledne (v pátek; pozn. red.) se u prezidenta Václava Klause sešla široká skupina zástupců politických subjektů i jednotlivců, kterým osud naší země není lhostejný. Podařilo se najít shodu na tom, že je třeba vytvořit silný volební blok stejně smýšlejících lidí... Všichni zúčastnění se shodli na vzniku nového volebního bloku s názvem ´Hlavu vzhůru´, který bude kandidovat s podporou Václava Klause v nadcházejících parlamentních volbách," uvedli členové bloku v prohlášení.

Jakl vzkázal, že bývalý prezident sice vznik podobného seskupení vítá, o propůjčení svého jména bude ale ještě uvažovat.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat