Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Klaus se odtahuje od Bobošíkové. O podpoře se rozhodne, řekl Jakl

Jana Bobošíková s fotografií Václava Klause | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Bobošíková s fotografií Václava Klause | foto: MAFRA: Michal Růžička

PRAHA Uskupení pravicových stran pod vedením Jany Bobošíkové ještě nemá jistou neformální podporu Václava Klause. Podle bývalého ředitele prezidentské kanceláře Ladislava Jakla Klaus žádnou podporu neslíbil.

Boboříková přitom v pátek prohlásila, že Klaus přislíbil jejímu novému bloku Hlavu vzhůru! podporu a souhlasil s volným užíváním jeho jména.

"O své případné podpoře a jejích formách rozhodne sám i podle příštích kroků této skupiny. Rozhodně jim neposkytl své jméno k volnému užívání," uvedl Jakl pro server iDnes.cz.

Nové uskupení pravicových stran s názvem Hlavu vzhůru! vzniklo teprve v pátek a přihlásili se k němu například bývalí členové ODS Boris Šťastný, Michal Doktor či Tomáš Úlehla. Předsedkyní je Jana Bobošíková, šéfka strany Suverenita. "Dnes odpoledne (v pátek; pozn. red.) se u prezidenta Václava Klause sešla široká skupina zástupců politických subjektů i jednotlivců, kterým osud naší země není lhostejný. Podařilo se najít shodu na tom, že je třeba vytvořit silný volební blok stejně smýšlejících lidí... Všichni zúčastnění se shodli na vzniku nového volebního bloku s názvem ´Hlavu vzhůru´, který bude kandidovat s podporou Václava Klause v nadcházejících parlamentních volbách," uvedli členové bloku v prohlášení.

Jakl vzkázal, že bývalý prezident sice vznik podobného seskupení vítá, o propůjčení svého jména bude ale ještě uvažovat.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!