Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Restaurace v okolí Prahy? Dejte si králíka na smetaně V polích, radí Klepl

Jídlo

  9:04
Okolí Prahy je gastronomicky zajímavé. Jestliže tápete, kam se jít najíst, zkuste tipy herce Bohumila Klepla.

Bohumil Klepl foto: Lenka Hatašová/Studio Dva

„Doporučuji rodinnou restauraci V Polích (Malé Číčovice). Pokaždé mají něco, co mě překvapí. Někdy vaří i majitel. Jestliže sem zavítáte, dejte si králíka na smetaně, to je neuvěřitelný zážitek,“ komentuje restauraci Klepl. 

Kousek od Číčovic se nachází francouzská restaurace Auberge de Provance. „Tenhle podnik je trochu dražší. Tolik mi to nevadí z jednoho prostého důvodu, když sem člověk zajde, tak přesně ví, která letuška chodí s kterým pilotem. Je to takový úkryt pro milence, neboť je to blízko letiště Václava Havla. A mají tu navíc úžasná pečená masa, bifteky a klidné prostředí,“ vychvaluje herec.

A do třetice doporučuje: „Chateau Mcely. To už je dost luxusní podnik, uznávám, ale šéfkuchař Jan Štěrba vaří prostě dokonale, takže to nelze nezmínit. Tady ochutnejte polévku z lišek. Tu chuť si pamatuju dodnes. Mám hodně mlsný jazýček, ale za všechny tyto podniky ručím,“ říká na konec.

Bohumil Klepl

Vystudoval DAMU, obor herectví a nejprve působil výhradně jako divadelní herec. Do všeobecného povědomí jako televizní herec se dostal až díky režisérovi Karlovi Smyczkovi, který ho obsadil v úspěšném českém seriálu To jsem z toho jelen. Za celou divadelní hereckou kariéru vystupoval například v Západočeském divadle v Chebu, Divadle Na zábradlí nebo v Divadle Komedie. Mezi jeho nejnovější televizní role patří ve filmech Účastníci zájezdu (2006), Místo v životě (2006), Velmi křehké vztahy (2007) nebo ve filmu O život (2008). Pravidelně se objevuje i v zábavném pořadu TV Prima Hádej, kdo jsem. Nyní pravidelně hraje ve Studiu Dva na Václavském náměstí. 

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Vyhrajte balíček luxusního mléka a kosmetiky od BABYSMILK
Vyhrajte balíček luxusního mléka a kosmetiky od BABYSMILK

Máte doma miminko? Tak to je tato soutěž pro vás jako dělaná! Zapojte se spolu s námi a vyhrajte balíček kosmetiky a mléčka.

Mohlo by vás zajímat