Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Titul Zlatý kuchař obhájil Jan Punčochář

Jídlo

  10:25
PRAHA - Ve čtvrtém ročníku ankety Zlatý kuchař, kterou vyhlašuje redakce časopisu Gastro&Hotel profi revue, obhájil své vítězství Jan Punčochář z pražské restaurace Grand Cru Restaurant. Výsledky dnes vyhlásili organizátoři na pražské Novotného lávce. Do Síně slávy se zařadí Pavel Pospíšil z restaurace Pospisil ́s Gasthof Krone v německém Bühl-Oberbruchu.

Jan Punčochář foto: Archiv Jana Punčocháře

Na druhém místě je Oldřich Sahajdák z La Degustation, bronzový post obsadil Radek David z restaurace La Veranda. Nejlepším zahraničním kuchařem byl podle poroty, ve které zasedla třicítka gastronomických novinářů, Stephen Senewiratne z restaurace Red Pif.

GLosy Jana Punčocháře si můžete přečíst ZDE

Veřejnost ocenila Petra Erina Kováče z restaurace Pafowetz, objevem roku byl Přemek Forejt z restaurace Entrée. „Nemůžeme zaručit, jestli kuchař, který byl veřejností vybraný, je úplně výborný,“ řekla manažerka soutěže Stáňa Krejčová.

Punčochář byl z výsledků potěšený. „Co se týče trendů, tak asi každý kuchař, který chce tuhle profesi dělat, tak to musí pořád sledovat, musí jíst,“ řekl na dotazy novinářů. Sám si ale nejraději v restauraci dá řízek nebo pečenou husu.

Při volbě surovin Punčochář dává přednost regionálním potravinám, základem je podle něj kvalita. Od distributorů například pro svou restauraci získává české brambory, malé mrkve, bylinky nebo české smrže.

Podle garanta ankety, kritika, textaře a spisovatele Vladimír Poštulky, je soutěž výjimečná tím, že v ní hlasují nezávislí novináři, a nikoliv kuchaři nebo manažeři stravovacích podniků.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!