Úterý 31. března 2020svátek má Kvido -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Komunista Filip nabídl Haškovi kandidaturu do Senátu. Je to historicky poprvé, reagovala legenda

Dominik Hašek při slavnostním otevření Síně slávy v pražské Galerii Harfa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominik Hašek při slavnostním otevření Síně slávy v pražské Galerii Harfa. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha Poznámka o nepříliš dobrém přerozdělování peněz ve sportu, kterou vůči Milanu Hniličkovi pronesl další bývalý hokejový brankář Dominik Hašek v satirickém pořadu, způsobila pozdvižení. Šéf komunistů Vojtěch Filip na Twitteru nabídl brankáři možnost kandidovat za KSČM do Senátu. Ten to odmítl a ještě si do strany rýpl.

Dominik Hašek v satirickém pořadu Šťastné pondělí na seznam.cz vytkl Hniličkovi, který vede Národní sportovní agenturu, špatné přerozdělování peněz, že prý on by to dokázal lépe. A toho se chytil šéf komunistů, který mu vzápětí nabídl možnost kandidovat za jeho stranu.

Bývalý hokejista Jiří Šlégr uveden do Síně slávy českého hokeje. Vlevo je...
Slavnostní buly vhodil bývalý brankář Dominik Hašek.

„Výtka Dominátora vůči Milanu Hniličkovi, že on by lépe rozděloval dotace pro sport nesedí. Nezpochybňuji kvality Dominika Haška a jeho zásluhy na českém hokeji. Ale jeho případné angažmá předpokládá aktivní zapojení do politiky. Pokud chce, nabízím kandidaturu za KSČM do Senátu,“ napsal Filip na svém twitterovém účtu.

13.února 2020 v 12:11, příspěvek archivován: 15.února 2020 v 15:21

Výtka Dominátora vůči Milanu Hniličkovi, že on by lépe rozděloval dotace pro sport nesedí. Nezpochybňuji kvality Dominika Haška a jeho zásluhy na českém hokeji. Ale jeho případné angažmá předpokládá aktivní zapojení do politiky. Pokud chce, nabízím kandidaturu za KSČM do Senátu.

Haška ovšem nabídka od komunistů pobavila a neváhal si z toho trochu vystřelit. „Tvl, myslím, že jsem se stal historicky prvním (bývalým) sportovcem reprezentantem, kterému bylo od 17.11.1989 veřejně (ale možná i jakkoli) nabídnuto členství v KSČM (dříve KSČ). Prosím historiky o kontrolu, zdali po dnešku držím primát, který mi už nikdo nevezme,“ zveřejnil na svém twittorovém účtu a připojil emoji se svatozáří.

13.února 2020 v 19:36, příspěvek archivován: 15.února 2020 v 15:20

Tvl, myslím, že jsem se stal historicky prvním (bývalým) sportovcem reprezentantem, kterému bylo od 17.11. 1989 veřejně(ale možná i jakkoli) nabídnuto členství v KSČM (dříve KSČ). Prosím historiky o kontrolu, zdali po dnešku držím primát, který mi už nikdo nevezme https://t.co/D553drxB2b

Na jeho post brzy Filip reagoval, když připomněl, že mu nabízel něco jiného. „Vážený pane, v tomto prvenství nemáte. Také jsem vám nenabízel členství v KSČM, ale jen možnost kandidovat za KSČM do Senátu. Pokud o to máte zájem, tedy vstoupit do politiky,“ odpověděl mu a poté popřel předlistopadovou minulost. „KSČM vznikla v březnu 1990 a její historie je jistě lepší než jiných současných korupčních stran,“ dodal Filip, který do KSČ vstoupil v roce 1983 a pod krycím jménem Falmer byl také spolupracovníkem komunistické Státní bezpečnosti. Podle soudu ale nešlo o vědomou spolupráci.

Kýženého efektu ovšem Vojtěčh Filip nedosáhl, legendární brankář Hašek si svou kandidaturu nerozmyslel.

Pětapadesátiletý držitel zlaté medaile ze zimních olympijských her v Naganu skončil s hokejem v roce 2011. Dříve působil například v Chicagu, Buffalu, Detroitu či Ottawě. Vítěz dvou Stanley Cupů v současnosti provozuje společnost, která nabízí energy drinky Smarty.

,

Tipsport extraliga - 52. kolo

Tipsport extraliga

Tým Z V VP. PP. P S B
1. Bílí Tygři Liberec 52 30 0 0 15 179:131 102
2. HC Oceláři Třinec 52 27 0 0 17 163:125 93
3. HC Sparta Praha 52 21 0 0 16 174:145 92
4. BK Mladá Boleslav 52 22 0 0 14 155:124 92
5. HC Škoda Plzeň 52 27 0 0 16 162:142 92
6. HC Kometa Brno 52 21 0 0 20 143:156 79
Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

Michal Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...