• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Nemocnice v Singapuru, kam převezli znásilněnou Indku

Nemocnice v Singapuru, kam převezli znásilněnou Indku | foto: ČTK

Znásilněná indická studentka je v Singapuru, čekají ji transplantace

Svět
  •   10:12
SINGAPUR/PRAHA - V extrémně kritickém stavu je mladá Indka, kterou nedávno v autobuse znásilnila šestice opilých mužů. Ženu převezli do Singapuru, kde zřejmě podstoupí transplantaci několika organů.

V Dillí studentku třikrát operovali. "Přijali jsme ji na jednotku intenzivní péče v extrémně kritickém stavu," uvedla v prohlášení singapurská nemocnice Mount Elizabeth.

Podle indického lékař B. D. Atháního se 23leté Indce dostane v singapurské nemocnici mnohem lepší péče. Zdravotnické zařízení se totiž specializuje na léčbu podobných vnitřních zranění, které žena utrpěla. Má také velmi dobře vybavené transplantační oddělení.  Do Singapuru doprovází zraněnou dívku její rodina. Její léčba nejspíš potrvá delší dobu, proto je dobré, aby jí byl v cizí zemi někdo nablízku.

ČTĚTE TAKÉ:

Studentku medicíny znásilnilo 16. prosince v autobuse šest opilých mužů, když cestovala se svým přítelem do kina. Její utrpení trvalo více než hodinu. Ji i přítele násilníci zmlátili tyčemi a z autobusu vyhodili.

Hromadné znásilnění v autobuse vyvolalo v celé zemi obrovské pozdvižení a vedlo k násilným protestům. Bylo zadrženo šest podezřelých mužů včetně řidiče, kterým hrozí doživotní trest. Demonstranti nicméně požadují, aby dostali trest smrti. Kvůli obřím protestům byly v pondělí uzavřeny některé silnice v Dillí i stanice metra. Znovu se otevřely až ve čtvrtek.

Zákaz autobusů s tmavými skly a záclonkami

Jak uvedla , indická vláda se snažila demonstranty zklidnit prohlášením, že přijme několik zákonů, díky kterým se Dillí stane pro ženy bezpečnějším místem. Bude zde v noci hlídkovat mnohem více policistů, řidiči autobusů budou pod neustálou kontrolou a rovněž budou zakázány autobusy s tmavými skly či záclonkami.

Celý případ se nadále vyšetřuje. Speciální komisi vede po rozhodnutí vlády penzionovaný soudce Usha Mehra. Do měsíce má přijít jak se všemi detaily ohledně tragické události, tak i s návrhy na změnu legislativy, která by měla podobným činům zabránit.

Násilí na ženách představuje v Indii obrovský problém. Na začátku tohoto týdne došlo k dalšímu hromadnému znásilnění ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země, informoval . Deset mužů tam přemohlo pánský doprovod 20leté dívky a poté na ni zaútočili. Policisté všechny násilníky zatkla a dívka je nyní v stabilizovaném stavu v nemocnici.

Autor: