Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora 0 °C zataženo Předplatné LN
1. září 2015 5:50 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

V Ústí je to s gastronomií tragické, říká herec Rímský

Kryštof Rímský | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kryštof Rímský | foto: Archiv Kryštofa Rímského

Nevíte, kde se v Ústí nad Labem najíst? Hledáte nejoriginálnější restauraci či bar? Chcete se najíst tam, kde nepoužívají glutamáty? Nechte si poradit od herce Kryštofa Rímského, člena Činoherního studia.

„Ačkoliv se v Ústí v posledních deset let vyskytuji pravidelně a dlouhodobě, ve městě nežiju. Jsem ale nucen se tady pravidelně stravovat a ne vždy můžu volit samoobslužnou verzi. Protože jsem sám vášnivým kuchařem, obsloužím se nejspolehlivěji. Ne vždy je na ale to čas a energie. Volba tedy padá na restaurace. Bohužel v Ústí je to s opravdu kvalitní gastronomií tristní, ostatně jako s přístupem ke kultuře -  ať už života nebo jako takové. Za mě osobně je podnikem, který mohu doporučit bez rizika, indická restaurace Táj Mahal v Malé hradební ulici,“ doporučuje herec. 

„Jím tam poměrně často od dob otevření a podnik si drží styl, chuťový zážitek dle vlastní volby i solidní obsluhu. Provozovatelé jsou skromní pákistánští mistři svého řemesla a je radost si nechat poradit a skvělé, čerstvé a útroby nezatěžující jídlo si skutečně užít,“ dodává Rímský. 

A dále doporučuje: „Z takových těch typicky českých restaurací bych rozhodně doporučil obstarožní hotel Slavia u Střekovského nádraží, kde mají neuvěřitelný výběr poctivých a takřka podomácku uvařených hotovek,“ říká na konec. 

apeAlena Pecháčková
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?