14. června 2019 6:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Na místo se čeká i hodinu, plno má měsíc dopředu. Sociální sítě zaplavily fotky z Punčochářovy nové restaurace

Jan Punčochář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Punčochář | foto: Archiv Jana Punčocháře

Praha Tradiční česká kuchyně má víc milovníků, než by se mohlo zdát. Prakticky od okamžiku, kdy nová restaurace U Matěje, které šéfuje šéfkuchař Jan Punčochář, otevřela své brány hostům, už je nestihla zavřít. Ani na chvíli. Každý den je plno, lidé na místa čekají i hodinu a rezervační systém je plný na měsíc dopředu.

Tvarohové buchty s vanilkovou zmrzlinou a rumem
Lososový pstruh s okurkami, citrusy a jablkem

„Situace mě zaskočila příjemně, ale je pravda, že to má dvě strany mince. Takhle velký zájem nás opravdu těší, ale hned ze startu jsme nečekali, že budeme čelit výzvě obsloužit a vařit pro takový počet hostů. Na jednu stranu mám velkou radost, na druhou stranu chci, aby šlo všechno klidněji a každý detail byl vždy dotažený na úplné maximum. Stále vidím v provozu rezervy a chci ho zlepšovat,“ vyjádřil se k plnému podniku, jenž je snem každého restauratéra, šéfkuchař Jan Punčochář. 

Ačkoli je restaurace zcela mimo centrum Prahy a dostat se do ní autobusem se může zdát nepohodlné, rezervace přibývají. „Myslím, že právě to, že není restaurace přímo v centru, je jejím kouzlem. To je na tom to hezké. Když k nám přijdete, dýchne na vás atmosféra, jako byste právě nebyli v Praze. Hodně tomu pomáhá i zahrada s velkými kaštany,“ myslí si šéfkuchař.

Punčochář se v nové restauraci, kterou vlastní společně s byznysmenem Janem Fidlerem, zaměřil na české a rakouské omáčky – hříbkovou, kedlubnovou, koprovou, okurkovou nebo smetanovou na paprice. V menu najdete pokrmy jako telecí pavouček s karlovarským knedlíkem, zajíc po královsku, plněná křepelka, králičí ravioly nebo terinka z kachních jater.

Jan Punčochář

Jan Punčochář se vyučil se v hotelu Ambassador a hned po škole pracoval v několika vyhlášených pražských restauracích. Deset let byl šefkuchařem v restauraci Le Terroir, působil jako šéfkuchař v Grand Cru a nyní otevírá svopu novou restauraci U Matěje. 

apeAlena Pecháčková
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...